همین اول لازمه که بدونید ما آینده‌ی بیت‌خور رو یک رسانه نمی‌بینیم. ما دوست داریم یک کامیونیتی و جامعه فعال موسیقی باشیم. (البته لازمه بعد درباره خود بیت‌خور یک توضیح مفصلی بهتون بدم)

در این مدت پیام‌های زیادی گرفتیم و انتقاد‌های مختلفی شنیدیم که واقعا بدرد بخور بود و کم کم سعی می‌کنیم بهبودش بدیم. خیلی‌ها تشکر کردن و انرژی دادن که واقعا دمشون گرم چون اگه یک دلیل برای ادامه داشته باشیم همین دلگرمی‌های شماست. و خب طبیعتا تعداد قابل توجهی هم فحش داشتیم از طرف دوستانی که کارشون رد شده بود.

خلاصه ما سعی کردیم از بین همین فحش‌ها هم چند تا نکته‌ی خوب پیدا کنیم که بشه نقشه‌ی راه آینده بیت‌خور رو مشخص کرد. در این مطلب سوالات پر تکرار و مهم رو جواب می‌دم و امیدوارم که بدردتون بخوره. پس بریم که داشته باشیم.

چرا اینقدر تایید بیت‌ها و انتشارشون طول می‌کشه؟

دلیلش اینه وقت ما کفاف بررسی دقیق بیت‌ها رو به راحتی نمی‌ده و مجبور میشیم بخش به بخش بیت‌ها رو بررسی کنیم و منتشر کنیم. سعی می‌کنیم افراد بیشتری رو وارد تیم کنیم. هدف ما اینه که تکلیف یک بیت نهایتا تا ۲۴ ساعت مشخص بشه.

چرا بیت‌ها کیفیتش پایین اومده؟

خب این رو می‌تونیم حتی بگذاریم به حساب تخصص کسایی که بیت‌ها رو ارزیابی می‌کنن. شخصا حس نمی‌کنم کیفیت اونقدرا که گفته میشه پایین اومده باشه. با اینکه با رد کردن هر بیت یک فحش رو هم برای خودمون خریدیم، در رد کردن کار‌هایی که کیفیت لازم رو ندارن شک نمی‌کنیم. سعی می‌کنیم دقتمون رو بالا ببریم و همچنین از اعضای حرفه‌ای رای بگیریم تا بتونیم بهتر و دقیق تر بیت‌ها رو بررسی کنیم.

آیا میشه روی بیت‌های بیت‌خور آهنگ بخونیم و منتشر کنیم؟

بله چرا که نه! حتی اگه کارتون کیفیت لازم رو داشته باشه می‌تونیم در قالب همکاری توی کانال تلگرام بیت‌خور هم منتشر کنیم. نکته‌ی مهم اینه که نام بیت‌‌خور و آهنگساز حتما روی کاورتون باشه.

می‌تونم باهاتون همکاری داشته باشم؟

چراکه نه. اگر در زمینه انتشار اثر بی‌کلام (بیت/اینسترومنتال) بصورت رایگان یا فروشی قصد همکاری دارید لطفا در تلگرام به بات با آیدی BeatkhorBot پیام بدید. اگر در زمینه دیگه‌ای قصد همکاری دارید به پشتیبانی پیام بدید تا در موردش صحبت کنیم 🙂

لطفا بیت پاپ / فست / گنگ / … بیشتر بگذارید.

ما هیچ مشکلی در رابطه با سبک‌های مختلف نداریم و کار‌ها رو از آهنگسازان دریافت می‌کنیم. و خب چیزی که مشخصه اینه موج ترپ خیلی از آهنگسازا رو درگیر خودش کرده اما به این شکل نمی‌مونه. مثل اینه حامد پهلان یهو کاراش هیت بشه بعد یک مدت دیگه چیزی نشنوی ازش غیر از تو عروسیا 😄 به هر حال تلاش میکنیم سبک‌های بیشتری رو وارد کانال کنیم.

توی اینستاگرام فعالیت نمی‌کنید؟

اخیرا فعالیتمون توی اینستاگرام بیت‌خور قطع شد اونم به دلیل اینه که ما تعدادمون خیلی کمه و مدیریت و رسیدگی به همه‌ی پستا و شبکه‌های اجتماعی برامون گرون تموم میشه. اما در حال برنامه ریزی هستیم که از بین کاربران داوطلب که تخصص حداقل رو دارن کمک بگیریم.

من یک سری بیت باحال دارم اگه از آهنگسازای مختلف اگه بفرستم پخش می‌کنید؟

قطعا پخش می‌کنیم ما محدودیتی برای سبک یا ارسال کننده قائل نیستیم. تنها نکته‌ی مهم اینه که اسم آهنگساز درست بهمون ارسال بشه تا حق آهنگساز محفوظ بمونه. تحت هر شرایطی اگه آهنگساز بخواد ما در هر لحظه از وبسایت پاکش می‌کنیم.

مسابقه و بتل رپی هم میزارین؟

تو فکرش هستیم. باید ببینیم چقدر شرکت کننده ممکنه داشته باشه. اگه تجربه ای داری که می‌تونه توی مدیریت و هیجانی تر کردن برگزاری آنلاین مسابقه کمکمون کنه خوشحال می‌شیم بهمون بگی 🙂

من بیتم رو فرستادم به چند تا جا و اونا پخش کردن ولی شما رد کردید چرا؟

ما تلاشمون اینه که کیفیت بیت‌ها رو بالاتر ببریم اما تحت هیچ عنوان این برامون دلیل نیست که کجا پخش شده یا کجا پخش نشده. تحت هر شرایطی اگر بیتی رد شده میشه درخواست داد دوباره بررسی بشه اما اینکه بیت جای دیگه‌ای پخش شده طبیعتا سندی بر عالی بودن بیت شما نیست!

من دنبال یک بیت خفن / عالی / حرفه ای تو سبک رپ / ترپ / … میگردم برام می‌بفرستی؟

اگه می‌تونستیم براتون بگردیم که قطعا خودمون این کار می‌کردیم. اصلا هوش مصنوعی می‌ساختیم کار شما هم راحت بشه. ولی تایم ما اقتضا نمی‌کنه که از این نوع راهنمایی‌ها براتون داشته باشیم. توی سایت جستجوی خیلی خوبی هست که کمکتون می‌کنه توی هر سبکی بیت دل‌‌خواهتون رو پیدا کنید. لطفا خودتون زحمت جستجو رو بکشید.

بیت آهنگ فلان خواننده رو میخوام برام می‌فرستی؟

اگه بیتی باشه که از یک خواننده‌ خاص باشه یا آهنگ خاص ما قطعا برای خودمون نگهش نمی‌داریم و به زودی منتشرش می‌کنیم. برای اینکه این‌نوع بیت‌ها رو پیدا کنین فقط کافیه از جستجو در کانال و یا سایت استفاده کنین.

آدرس استودیو خوب توی تهران / شیراز/ مشهد / … میخوام بهم معرفی می‌کنی؟

به زودی یک لیست با اطلاعات کامل ازشون رو توی وبسایت قرار میدیم. (امیدواریم زود بشه)

من یک بیت سفارش میخوام تو سبک و مشخصات فلان… چقدر هزینه داره؟

بستگی داره چه آهنگسازی انجامش بده. به زودی بستری براتون فراهم می‌کنیم که مستقیما به آهنگساز‌ها سفارشتون رو اعلام کنین.